Az AMD az aktuális RYZEN Threadripper sorozattal egy igazán különleges, egyedülálló HEDT processzort is bemutatott, amely a RYZEN Threadripper 3990X típusjelzést viseli és elsőként kínál 64 processzormagot a klienspiacon. Az újdonság elsősorban a tartalomgyártóknak, illetve a munkaállomás-felhasználóknak készült, de a benne rejlő potenciál miatt természetesen a tuningosok érdeklődését is felkeltette, hiszen a 64 maggal és a 128 szállal igen impozáns teljesítmény érhető el, főleg, ha még extrém tuningnak is alávetik a terméket.
Ezt tette TSAIK, a neves tuningmester is, aki a szóban forgó processzort egy MSI Creator TRX40-es alaplapban helyezte el, fölé pedig a szokásos párologtató hengert applikálta, amibe folyamatosan locsolta a folyékony nitrogént. Rendszermemóriából ezúttal egyetlen egy modul kapott helyet az alaplapban, amely DDR4-1866 MHz-es órajelen, illetve CL13-13-13-31-es időzítésen ketyegett. A próbálkozások hatására egészen 5548,71 MHz-es órajelig sikerült eljutni, méghozzá úgy, hogy az összes processzormag aktív maradt, valamint az SMT támogatást sem kellett kikapcsolni.
A fenti világrekord persze tiszavirág életű volt, hiszen safedisk is rátette a kezét egy ilyen processzorra, ami az ő esetében egy RoG Zenith II Extreme Alpha alaplapba került. A processzor mellé 32 GB-nyi G.Skill OC World Cup 2019 memóriamodul került, amely ugyan csak DDR4-1600 MHz-es órajelen ketyegett, ám az időzítés igen alacsony, CL11-11-11-22 1T értéket képviselt. A folyékony nitrogénes hűtés hatására a processzort egészen 5573,7 MHz-es órajelig sikerült „húzni”, ami bőven elég volt ahhoz, hogy beálljon az új világrekord: eddig ennél magasabb órajelet senki sem ért még el a Threadripper 3990X esetében.
A RYZEN Threadripper 3990X segítségével egyéb területeken is bejelentkeztek már néhányan az új világrekordokért. Allen „Splave” Glibersuch például egy ASRoc TRX40 Taichi alaplapba szerelte a szóban forgó processzort, majd némi tuningot követően meg is döntötte a GPUPI for CPU – 1B, a GeekBench 3 multi-core, valamint a Cinebench R20 világrekordot is, ehhez pedig sorrendben 5475,43 MHz-es, 5375 MHz-es, illetve 5305,88 MHz-es órajelre volt szükség.
A fentebb említett safedisk sem csak az órajel-világrekordra hajtott, hanem a wPrime 1024m és a Cinebench R15 rekordra is, amelyeket be is állított, méghozzá sorrendben 5125 és 5225 MHz-es órajelek alkalmazásával. Nincs kizárva, hogy a közeljövőben ismét újabb rekorddöntésekre kerül sor, vagyis a fentebb tárgyalt eredmények rövidesen süllyesztőbe kerülhetnek.